گرفتن – بردن تصویر سلفی گرفتن انتشار تصویر

گرفتن – بردن: تصویر سلفی گرفتن انتشار تصویر نمایندگان مجلس اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فیلم‌های مرا بی‌دلیل توقیف کرده‌اند / اسماعیل براری

اسماعیل براری کارگردان سینما ضمن گلایه از شرایط کنونی سینما و توقیف چند فیلمش بیان کرد که دیگر هیچ فعالیت سینمایی ندارد.

فیلم‌های مرا بی‌دلیل توقیف کرده‌اند / اسماعیل براری

اسماعیل براری: فیلم های مرا بی علت توقیف کرده اند

عبارات مهم : ایران

اسماعیل براری کارگردان سینما ضمن گلایه از شرایط کنونی سینما و توقیف چند فیلمش بیان کرد که دیگر هیچ فعالیت سینمایی ندارد.

اسماعیل براری کارگردان سینما در گفتگو با مهر، راجع به بروزترین فعالیت های خود گفت: در طول این سالیان چهار فیلم من اجازه نمایش پیدا نکرده و توقیف شده است اند جهت مثال فیلم سینمایی «گزارش مریم» که در سال ۸۴ ساخته شد به وسیله مدیریت قبلی بنیاد سینمایی فارابی توقیف شد و من هنوز هم علت توقیف آن را نمی دانم در حالی که «گزارش مریم» یک فیلم دفاع مقدسی با رویکرد نوجوانان بود.

وی با بیان اینکه مجموع فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث شده است است که دیگر او در سینمای کشور عزیزمان ایران فعالیتی نداشته باشد، عنوان کرد: آنقدر سر مدیران سینمای کشور عزیزمان ایران شلوغ شده است که یادشان رفته چه فیلم هایی ساخته و توقیف شده است اند و این فراموشی روش جدیدی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیش گرفته و با این روش بسیاری از فیلم ها وقت نمایش پیدا نمی کنند.

براری با اشاره به دیگر اثرش با عنوان «کویر مرگ» که آن هم اکران نشده هست، اظهار کرد: این فیلم در بیش از ۲۰ فستیوال جهانی به نمایش در آمد و به خاطر دارم هنگامی که در یکی از جشنواره ها حضور پیدا کرد از سوی بنیاد سینمایی فارابی با من تماس گرفتند و تقدیر کردند، ولی همین اثر حدود ۱۰ سال است که در کشور عزیزمان ایران اجازه اکران پیدا نکرده است.

این کارگردان به دیگر اثرش با عنوان «روز باران» که در جشنواره های کشور عزیزمان ایران موفق به کسب جوایزی شده است ولی آن هم سرنوشتی مشابه دیگر آثارش پیدا کرده اشاره کرد و توضیح داد: فیلم دیگر من با عنوان «دوازده صندلی» بعد از چند سال توقیف، چندی پیش اکران شد ولی این اکران تفاوتی با اکران نشدن نداشت لیکن به صورت بسیار محدود به نمایش گذاشته شد. «دوازده صندلی» یک طنز کلاسیک بود ولی اکران خوبی به آن ندادند ولی این روزها فیلم های بسیار سخیف و هجو به صورت گسترده به نمایش درمی آیند.

فیلم‌های مرا بی‌دلیل توقیف کرده‌اند / اسماعیل براری

وی در آخر گفت: شرایط سینمای کشور عزیزمان ایران به گونه ای شده است که ما را در یک بن بست قرار داده اند و به همین علت من کارهای سینمایی را رها کرده و مشغول تدریس دروس متفاوت سینمایی در دانشگاه های علمی کاربردی هستم. سینمای کشور عزیزمان ایران یک دوره باشکوه داشت که حاصل آن آثاری همچون «ناخدا خورشید»، «هامون» و … شد ولی دوره کنونی سینما هیچ ربطی به آن دوران ندارد و تنها ردپایی از آن وقت باقی مانده است.

واژه های کلیدی: ایران | سینما | نمایش | سینمای | سینمایی | اکران نشده | اسماعیل براری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs